Powstanie pierwsza w Polsce gra szkalująca antyszczepionkowców

Podstawową strategią Big Pharma Poland jest ukazywanie antyszczepionkowców jako niebezpiecznego elementu, którego zachowanie prowadzić może do klęski na poziomie całego społeczeństwa. Taka narracja, obok klasycznych obelg i starego, dobrego szykanowania jest skutecznym sposobem wpływania na opinię publiczną. Z tego powodu, niezmiernie ucieszyła nas wieść o niezależnych twórcach gry planszowej pt. Antyszczepionkowcy.biz, których pomysł zdecydowaliśmy się gościnnie zaprezentować na naszym blogu.

Po trupach do celu

Antyszczepionkowcy.biz pozwolą wcielić się w rolę guru medycyny naturalnej, którego celem jest walka o pieniądze naiwnych ludzi. Prowadząc marsz przez instytucje, gracz może doprowadzać do rozprzestrzeniania się patogenów i degeneracji mechanizmu odporności zbiorowej. Jak widać, koncepcja gry nie pozostawia suchej nitki na (regularnie atakowanym również przez nas) wizerunku przeciwników szczepień.

Podstawowym narzędziem rozgrywki będą kolorowe karty, z których czarny humor wylewa się niczym askorbinian z tętnic zatwardziałego przedstawiciela altmedu. Minimalistyczne grafiki wzbudzają skojarzenia ze znanymi postaciami i organizacjami, które istnieją w świecie rzeczywistym, zajmując się walką z obowiązkiem szczepień i zdrowym rozsądkiem. W grze występują również figury walczące po przeciwnej stronie barykady, takie jak pronaukowy bloger lub rapujący Główny Inspektor Sanitarny.

Wideo promocyjne projektu Antyszczepionkowcy.biz

Gra, na którą Polska zasługuje

Członkowie zarządu Big Pharma Poland wyrazili swoje poparcie dla projektu.

Oczywiście, będziemy anonimowo wspierać tego typu inicjatywy. Wierzymy, że najlepszym sposobem na ukrycie prawdy jest jej wyśmianie. Polska to kluczowy region, który wymaga nieustannej manipulacji, aby utrzymać wysoki wskaźnik wyszczepialności. Dlatego zaistnienie gry w tym kraju jest bardzo dobrym znakiem.

ogłosił na swoim Twitterze wiceprezes Działu Propagandy.

Również internauci będą mogli wesprzeć powstanie gry, gdy 16 marca zostanie uruchomiona zbiórka środków na portalu PolakPotrafi. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie autorów, którzy zdecydowali się nie ujawniać swojej tożsamości, niejako robiąc na złość potencjalnym przeciwnikom projektu.

Same ruchy antyszczepionkowe nie ustosunkowały się jeszcze do wyżej opisanej inicjatywy. Z nieoficjalnych źródeł wiemy jednak, że kilkoro działaczy tego środowiska zostało hospitalizowanych w następstwie wyświetlenia witryny projektu. Powodem przyjęcia na oddział ratunkowy okazał się być psychogenny ból w okolicy odbytu.