Historia firmy

Początki


Spoglądając na obecną potęgę naszej firmy, ciężko uwierzyć, że jej działalność zaczęła się od niewielkiego, rodzinnego biznesu. Jej historia sięga 1884 r. i ma początek w niewielkiej wsi Unwahrsdorf nieopodal Lipska.

Unwahrsdorf(colorized)
Gospodarstwo rodziny Klugmanów, w którym zostało założone przedsiębiorstwo, Unwahrsdorf, 1893 r. (zdjęcie koloryzowane)

Założyciel naszego przedsiębiorstwa, niemiecki chemik Hans Klugman opracował innowacyjną metodę syntezy trutki na szczury, dzięki której rozwiązał problemy rolników z okolicznych wsi. Zachęcony początkowym sukcesem swojego środka, zaczął pracować nad innymi chemikaliami wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnego rolnictwa. Rozpoczął także rozbudowę swojej pracowni i zatrudnił pracowników z Uniwersytetu Lipskiego.

Wzrost w siłę


Z każdym rokiem przedsiębiorstwo rosło w siłę. Rozbudowując bogatą infrastrukturę laboratoryjną w całych wschodnich Niemczech, nasz założyciel zawiązał współpracę z farmaceutami i medykami z Akademii Medycznej w Dreznie, celem otworzenia się na nowy rodzaj działalności – produkcję leków. W 1905 r. firma przeprowadziła badania kliniczne środku przeciwgorączkowego na bazie ekstraktu z wilczych jagód. Niestety, szczegółowa dokumentacja przebiegu tamtych badań zaginęła.

Pracownia farmaceutyczna, w której przygotowywano produkt lecznicy na bazie ekstraktu z wilczych jagód, 1929 r.

Po wojnie


Po 1945 r. firmę wzbogaciły szeregi wybitnych niemieckich uczonych, którzy wspomogli rozbudowę nowego działu farmaceutycznego, który docelowo miał stać się główną domeną naszej działalności.

Po wojnie nadal zajmowaliśmy się produkcją herbicydów i środków ochrony roślin. W latach ’60 otrzymaliśmy wielkie zlecenie na produkcję pestycydów skierowanych na rynki dalekowschodnie, głównie do Wietnamu. Dzięki temu kontraktowi i wsparciu amerykańskich naukowców, udało nam się zyskać renomę na arenie międzynarodowej.

Nasze herbicydy w akcji, Wietnam, 1966 r.

Big Pharma International


Wkrótce pojawił się inwestor, który wykupił od potomków Hansa Klugmana udziały w firmie i przeniósł siedzibę główną do Izraela. Od tego momentu strategia biznesowa skupia się wyłącznie na produkcji środków farmaceutycznych, a działalność figuruje w rejestrach pod nazwą Big Pharma International.

Od początku lat ’70 współpracujemy z Rządem Światowym i Globalną Lożą Masońską w celu wdrażania strategii Nowego Porządku Światowego. Dzięki wsparciu tych międzynarodowych organizacji uzyskaliśmy dostęp do wielu rynków światowych i możliwość współpracy z innymi koncernami, które podzielają nasze wartości.

Jedno z laboratoriów Big Pharma International w Izraelu wybudowane z inicjatywy inwestora, 2009 r.

Big Pharma Poland


Pierwsze produkty Big Pharma trafiły do polski w latach ’80 w związku z nowelizacją programu szczepień Polskiej Republiki Ludowej. Od tamtych czasów udało nam się okiełznać niezliczoną ilość epidemii chorób zakaźnych. Big Pharma Poland po dziś dzień przyczynia się do zdrowia i bezpieczeństwa milionów Polaków, prowadząc lobbing i akcje marketingowe promujące nasze niezawodne produkty.